Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: Реставрирането като Хоби - една незабравима история !!!
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Реставрирането като Хоби - една незабравима история !!!  (Прочетена 7741 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Restavratora
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Mz ES 150/1,Simson Sr2e,Mz Es 175/1....
Публикации: 683

« -: Януари 17, 2008, 01:05:31 »

Oтдавна се канех да споделя едно незабравимо гостуване(усещане,изкарване) на един много уважаван от мен човек от моят роден град Горна Оряховица.Но незнайно защо все нещо ме спираше ,но ето сега аз ще ви разкажа докаде с разказ докаде в писмен вариант "Историята".
Нека първо снимките говорят а след това аз !!!

Нека започнем с легендарният BMW R35.

След това идва ред на Ural M-72 , който още не е завършен !

Следващ в класацията е неговият по-малък брат Ural M-61.

Следващият мотор е по -малко известният като марка Wanderer .

Следващият по ред е Sachs 98 кубика (Херкулес).

Друг от колекцийката е Минск 125 кубика .

В момент на снимки и приказки ,ни дойде гостенин с Аво Турист 425 .

След това продължихме с Zundapp 200 .

Другият не чак толкова известен със своето име мотор е Москва 125 .

Следващият мотор който ще ви представя е ILO 98 кубика .

Друг модел,който ще видите е още едно попълнение на Sachs 98 кубика (Херкулес).

Следващият мотор е един много красив модел Киевка К-58 (125 кубика).

Друг мотор с небезизвестна история е Иж-49.

Следващият мотор е Ява 250 от 1948 година.

Следва едно малко,но симпатично моторче Ява 550 -50 кубика.

Тук съм снимал гулиатите във изложбата .

И най-накрая ,но не и по значение създателят на тази колекция от ретро машини !!

В колекцията има и още много мотори , но има едно НО -те или са излезли лошо на снимките  Smile, или просто не са в такъв добър вид за показване , или неможаха да бъдат изкарани в навалицата и купищата от ретро возила.

Исками се  още толкова много да ви кажа и обясня но думите ми се изчерпват ,просто няма какво да ви говоря и обяснявам при вида на такива внушителни мотори(красавици).Ако някой найстина е зайнтересован може да задава въпроси по-надолу във темата ,но ще кажа че не съм напълно компетентен (все още).Но ще се стремя да бъда точен и да помогна с каквото мога.
Искам да кажа също така че не за първи път се говори публично за този човек и неговата колекция ,има го по списания,вестници,телевизии,радиа така че на някой може би няма да им е за първи път да го виждат и да чуват за него.

Мисля с това да приключа и всичко което съм изпитал като чувство,възхитение,удивление да си го запазя за себе си !!!
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 01:16:27 последно от Restavratora » Активен
kalopan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200LT , R35 , R2 , R25 , DKW NZ350 , NSU251, M1
Публикации: 526

BMW K1200LT

« Отговор #1 -: Януари 17, 2008, 01:28:05 »

този минск 125 не е ли ковровец 125 имам го същия търся му двигател ако човека има някой резервен или за изхвърляне попитай го или ми дай тел. ще съм ти благодарен иначе колекцията е МЕЧТА
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 01:31:34 последно от kalopan » Активен
Restavratora
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Януари 17, 2008, 01:51:39 »

Ако е ковровец надали ще е 125 ,а 175 кубика ,и аз за този модел се двоумях но не бях сигурен , а и няма инфорамция в интернет .А що се отнася за резервни части(двигател) незнам дали има ,за телефон немога да ти помогна ..просто побликувам интересна статия с която целя да запаля мото-феновете или по точно ретро феновете и да покажа че и в българия има хубави неща,който да показваме и с който да се гордеем .Не съм пуснал темата в продавам,търся и копувам и немисля да ощетявам,занимавам или да натрапвам хора(гости) в добрият човек .А просто да изложа дългогодишният му труд.
Ще приказвам с него и ако е съгласен да помага с части или други работи ще обявя,но не мисля че без съгласие и знание на даден човек трябва да се разпореждаме или обявяваме неща от който той може би не е зайнтересован или ще бъде безпокоен.

Не йскам да бъда груб,но засега без негово съгласие ,не бих коментирал нищо свързано с части,продажби и т.н.Коментирам само изложените снимки и инфорамция свързана с тях.
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 01:54:17 последно от Restavratora » Активен
Palio
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX1100G
Публикации: 471

I'm on the highway to Hell!

« Отговор #3 -: Януари 17, 2008, 10:30:04 »

Чувал съм много за човека. Въпреки че не се познаваме лично, предай му моите поздрави и му благодари за това, че ми стопли душата с тези прекрасни машини. И едно въпросче - гостът с АВО-то не беше ли Иван Инженера от Търново? Моторът май е неговия. Ако е така, ще му звънна, да му кажа да погледне тази тема.
Активен
FIFO
What happens in my garage, stays in my garage!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Beta Rev3
Публикации: 784

« Отговор #4 -: Януари 17, 2008, 11:27:43 »

Още от миналата година искам да отида да разгледам...дали човека би имал желание да отдели 1/2 час да разгледам... Surprised
Активен
trueplayer
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha GSXR 1000RR
Публикации: 1582

Вуйчо ми, бог да го прости, беше голям човек!

« Отговор #5 -: Януари 17, 2008, 11:31:39 »

Аз предлагам лятото, живот и здраве, да се съберем една групичка и да отидем с моторите до въпросния човек, хем той ще се израдва, хем ние ще видим мотори които няма къде да видим другаде. някои от моделите са прости много добри.
Поздрави за темата  Very Happy
Активен
Restavratora
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Януари 17, 2008, 12:45:18 »

Чувал съм много за човека. Въпреки че не се познаваме лично, предай му моите поздрави и му благодари за това, че ми стопли душата с тези прекрасни машини. И едно въпросче - гостът с АВО-то не беше ли Иван Инженера от Търново? Моторът май е неговия. Ако е така, ще му звънна, да му кажа да погледне тази тема.
Ами първо благодаря ти за хубавите думи , ще му предам ако се видим скоро щото сега в този студ малко не се връзва .А относно това за Авото ми незнам дали говорим за същият човек , защото аз лично не го познавам, но като дойде да ни види и видя искараните зверове му се свана ченето -постоянно питаше,шаваше,викаше просто това е първосигналното нещо което човек прави при вида на алея обсипана с мотори.
Що се отнася до другите съфорумци ,ами идеята може би не е лоша но подкрепям лично мнението че трябва с моторите си да отидете ако са ретро машини за да може и той в замяна да види нещо (не че трябва нещо да му се дава или да види в замяна) но посто двойно удоволетворение да стане.Четете,гледайте и пишете !!!
Активен
FIFO
What happens in my garage, stays in my garage!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Beta Rev3
Публикации: 784

« Отговор #7 -: Януари 17, 2008, 13:42:21 »

да и аз си мислех за нещо като ретро поход....ама малко ме притеснява да тръгна на 200км с мотор на на 50 години
Активен
Palio
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Януари 17, 2008, 14:08:08 »

А относно това за Авото ми незнам дали говорим за същият човек , защото аз лично не го познавам, но като дойде да ни види и видя искараните зверове му се свана ченето -постоянно питаше,шаваше,викаше просто това е първосигналното нещо което човек прави при вида на алея обсипана с мотори.

Значи сигурно е бил Ванката. Той е много емоционален, като стане дума за мотори, още повече класически. Авото му е като от магазина. Ще му се обадя да погледне тука.
Активен
ihi
CBR 919 RR
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

http://cbr919rr.hit.bg

18828266 ihi_bg
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Януари 17, 2008, 14:20:35 »

Жестоко. Уникално. Аз лично съм бил собственик на Урал и знам колко труд ми отне да го върна в движение. При такава колекция от УНИКАЛНИ машини  мога само да кажа че този човек е наистина достоен за уважение. Но не разбрах кой е човека. Някакво инфо за него? Такива хора имат нужда от подкрепа. Поздрави!!! За мен ще е чест ако някой ден се запозная лично с този човек.
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 14:25:18 последно от ihi » Активен
motor_maniaka
Alipiev'racing
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 929rr, F4izzzy и KDX200r
Публикации: 765

Stunt riding is not a crime!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 17, 2008, 14:31:58 »

Евала батка,мноо,мноо мотори си сабрал и всичките от стари,по стари за тва нещо се иска голчм мерак,мноо тарсене,труд и много средства.... Браво  Very Happy
Активен
Restavratora
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Януари 17, 2008, 20:16:49 »

Ами малко се порових и намерих интересна статийка ,някой неща са малко правописно объркани но все пак ще задоволи въпросите ви :
http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=24519

Поздрави и благодарности на сички който са харесали темата ,нека да я развием за да може повече хора да се запалят !!!
Активен
baceico
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: jawa- cz 350 12V
Публикации: 411

Ел. поща
« Отговор #12 -: Януари 17, 2008, 20:57:31 »

http://www.etarfans.org/forum/viewtopic.php?p=5364&sid=59ef0b39c62384c7199b805a7aa08267
Много труд отнема  за да стане един мотр какъвто е бил от магазина,знам го донякъде от опита които имам с моя ретро мотор,но в сравнение с човека реставрирал тези,опита ми е нищожен.
Искам да питам,тъй като карам мотопед "Балкан" и се интересувам от историята на марката, от моделите и всичко свързано с тях,ако можеш да го попиташ за редки модели които са били произвеждани,и ако има мотоциклети и мотопеди Балкан (убеден съм) ще го помоля да предостави снимки на тях само ако тоЙ иска,няма значение в какъв вид са важно е че са оригинални и ретро.
РЕСПЕКТ Very Happy
Активен
Teodor Ainadjiev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Ел. поща
« Отговор #13 -: Януари 18, 2008, 00:50:32 »

Здравейте!
Аз съм внука на Георги Айнаджиев ;-)
Относно двигателя, когато се прибера към Горна Оряховица, ще го питам, мисля че може и да има Smile
Авото е точно на Иван, човека наистина е много емоционален и мотора му е много добре реставриран !
Ако има някакви въпроси мога да помагам, за части и т.н. Smile

Поздрави,
Теодор.
Активен
Palio
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Януари 18, 2008, 10:33:17 »

Здравейте!
Аз съм внука на Георги Айнаджиев ;-)
Относно двигателя, когато се прибера към Горна Оряховица, ще го питам, мисля че може и да има Smile
Авото е точно на Иван, човека наистина е много емоционален и мотора му е много добре реставриран !
Ако има някакви въпроси мога да помагам, за части и т.н. Smile

Поздрави,
Теодор.

Тъй като съм от Велико Търново, но работя в София, бих желал да попитам - дали ще бъде възможно и удобно някой ден да разгледам колекцията. Не бих желал да бъда досаден или в тежест на семейството Ви, просто искам да се насладя на тези машини, някои от които, предполагам, че могат да се намерят само при Вас. Надявам се да държим връзка тук, във форума. Искам само да отбележа, че интересът ми е чисто технически и няма да бъдете притеснявани с предложения за купуване на това или онова. По-скоро ще бъдете затрупвани с технически и исторически въпроси. Тъй като доста години съм карал Симсон 425 Спорт, душата ми е отдадена на тези класически машини, въпреки че вече отдавна карам по-съвременен мотоциклет - Ямаха Вираго.

Поздрави на Иван Градинаров /човекът с АВО-то/ от Павката от Търново - той ще се сети.

Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: Реставрирането като Хоби - една незабравима история !!!

Online Store
Airoh Aster-X Color
Airoh Aster-X Color

Цена: 200.0лв.

Чорапи Gaerne
Чорапи Gaerne

Цена: 28.0лв.

Airoh City One
Airoh City One

Цена: 240.0лв.

Aster-X Double
Aster-X Double

Цена: 220.0лв.

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.236 секунди с 21 запитвания.