Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: София - Скопие - Охрид - София (22.05 - 23.05.2009)
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: София - Скопие - Охрид - София (22.05 - 23.05.2009)  (Прочетена 13239 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tsetsko
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Katana 600cc; Honda Shadow Aero 750
Публикации: 28

GSM: 0884233126

Ел. поща
« -: Май 20, 2009, 12:07:07 »

В петък сутринта с приятелката ми мислим да тръгнем за Македония. Ще разгледаме Скопие, оттам за Охрид, преспиваме, сутринта ставаме, разходка около езерото, през Битоля, Петрич и обратно в София в Събота привечер. Никога не съм ходил по този маршрут, нито имам резервация за спане около Охрид, но в интернет намерих няколко евтини хотилчета зо по 15 Евро на човек. Скоростта ще е не повече от 100км/ч. Ще се радваме на компания, а който има съвети за пътя, забележителности и прочие - благодаря му предварително. За контакти с мен - 0887 71 80 58. Казвам се Цецо, на 24, моторист 2-ра година. Very Happy

ПС. Времето го дават супер!
Активен
forry
Freerider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: скутерче
Публикации: 778

fory_underground@abv.bg forry
Ел. поща
« Отговор #1 -: Май 20, 2009, 15:32:56 »

Понеже си писал за евентуални съвети, затова и си позволявам да ти "цапам" темата, още повече, че нямам никаква идея да те придружа (просто в тази посока пътувах преди 2 седмици и не ми се повтаря)...
     София-Охрид по царския път е точно 400 км. Маршрутът не предлага нещо кой знае какво, но в никой случай не е скучен или лош! В Македония има някакви километри магистрала (малко преди Скопие и малко повече след), която е платена и таксата за мотор е около 6 лв. Скопие не е нещо особено (или поне аз лично не го харесвам), но така и така ще минавате през него (града няма околовръстно) не виждам защо да не поспрете и да го поразгледате. На излизане от Скопие внимавайте за посоката към Охрид, защото има едно много тъпо Т-образно кръстовище, на което няма табела и човек най-често отпрашва към Прищина, защото главният път е натам... Ако го подминете след като видиш табели за Прищина в края на града, връщай се, сбъркал си пътя Very Happy По магистралата често има патрулки с радар! Макетата обикновенно святкат, ама ти си имай едно наум! Магистралата свършва на Гостивар. След това има два варианта: основният път, който е през Кичево (доста завои, изкачвания и спускания) или да минете през Дебър и Струга (също с доста завои, изкачвания и спускания, но е много по-живописно и има по-малко движение). Вторият вариант удължава пътя с 30-тина километра! Между другото Струга също е много готино градче (намира се на 12 км от Охрид и е също на брега на езерото) и не е лошо да отскочите дотам. За нощувка в Охрид мисля, че въобще няма да ти е проблем! Масово се предлагат стаи под наем за по 15 лева на човек. Вариантите с хотелите не ги знам, защото не съм ползвал никога! Градът е интересен-може да се повозите с лодка из езерото (не е скъпо), да разгледате Самуиловата крепост, безбройните църкви и манастири в града и района... Отидете и до манастира "СВ.Наум", който е на източния бряг на езерото на албанската граница. От една страна манастира си струва да се види, а от друга пътя по и над брега на езерото е много "моторджийски"! Ако решите след това да минете през Битоля (доста "сив" град) можете да минете през планината Галичица, вместо да се връщате през Охрид-маршрута е страхотен...
    Ами...това е!

Активен
vikik
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: VFR 800 Vtec
Публикации: 465

събирам за BMW

« Отговор #2 -: Май 20, 2009, 15:57:54 »

В петък сутринта с приятелката ми мислим да тръгнем за Македония. Ще разгледаме Скопие, оттам за Охрид, преспиваме, сутринта ставаме, разходка около езерото, през Битоля, Петрич и обратно в София в Събота привечер. Никога не съм ходил по този маршрут, нито имам резервация за спане около Охрид, но в интернет намерих няколко евтини хотилчета зо по 15 Евро на човек. Скоростта ще е не повече от 100км/ч. Ще се радваме на компания, а който има съвети за пътя, забележителности и прочие - благодаря му предварително. За контакти с мен - 0887 71 80 58. Казвам се Цецо, на 24, моторист 2-ра година. Very Happy

ПС. Времето го дават супер!

Леле, как ми се идва и на мен, но да съжаление вече имам ангажименти до 15 юни, уговорени с други хора. Ще чакам с интерес разказ за преживяното, понеже до края на лятото и аз ще направя този маршрут!
Активен
legio
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 731

Yamaha TDM фен

« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 17:52:59 »

+2 @tsetsko, преди малко аз ти звъннах по телефона, в петък тръгваме с вас, но мислим да останем до понеделник, че и ние не сме ходили до там никога и искаме да поразгледаме по-дълго време. Утре ще ти звънна, за да се дооточним.  Very Happy
Активен
tsetsko
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: Май 21, 2009, 12:38:35 »

legio, поразпитах за медицинските застраховки в посолството, няма нужда от такива със сигурност. Казаха ми само че ако останем за повечи от 24 часа в Македония, ще трябва да вземем документ от хотел (или кадето там сме били), за да знаят граничните власти каде сме спали. Същото условие важи и за Сърбия. Бях там преди няколко месеца и когато на границата ми поискаха този документ (аз го имах ама беше в багажника и ме мързеше до ровя) им казах че не съм знаел и не съм искал. Полицаят  ми отвърна да знам за следващия път и това беше. За хотел ясно - ще си вземем, ама ако е на квартира спането ще го мислим на място. Аз предлагам утре към 10:00 да се чакаме на шела на Драгичево примерно, ако не си се отказал. Звънни по късно ако има нещо за доизясняване.
Активен
tsetsko
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: Май 25, 2009, 11:35:52 »

Малко резюме за обиколката ни в българската провинция Македония Very Happy Групичката ни беше малобройна, но качествена. Благодаря за приятната компания на Светльо, Ели е бате Стефчо. Вярно, в Скопие не видяхме нищо особено - град като град, за съжаление много по - чист от София. По пътя от Скопие до Охрид се минава през страхотни местности - планини основно, с много завои и китни селца (отново много по чисти и уредени от БГ селцата). Пътя беше доста добър - гладка настилка почти без дупки и сравнително чист. Направи ни впечатление че в почти всяко село имаше по 2 огромни джамии и на места нямяше църкви. странно беше поне за мен. Явно македонските хайдути все пак не са си свършили работата толкова добре. В Охрид, благодарение на Светльо се уредихме със страхотни квартири в стария град, с изумителна гледка към  езерото. Нови мебели, нови стаи, климатик, TV, сички екстри за по 10 евро на човек. Не разбрахме дали и в сезона това са цените, но стаите бяха страхотни дори и да са на двойни цени. Колкото до Охрид, не може да се опише с думи - много е красиво (сега качвам снимки, по - късно ще сложа линк). Вечерта хапнахме, пийнахме страхотна македонска домашна ракия и запленихми с чара си дори един суров македонски кръчмар  Smile За  съжаление не можахме до останем в Охрид повече и затова се отправихме към Битоля - Скопие - София. Светльо и Жена му останаха там и днес ще се приберат през Гърция. Обещаха още снимки. С една дума - пътуването беше страхотно  не само заради дестинацията, но и защото с приятелката ми Диана срещнахме нови приятели. Благодаря ви още веднъж.

ПС: За цените - доста по - евтино от БГ (дизела е 1.40 лв, бензина е 1.65 лв). Ядене по кръчмите с пиене в доволни количества - за по около 20 лв на човек.
За таксите по пътя: дразнещи. Около Скопие са 200 динара (около 6 лв), но ако плащате в евро ви го хващат на 1.50 лв. Не това е дразнещето, а факта че плащаш на влизани в Патарината, а не на излизане т.е. спираш да плащаш на всяка отбивка от магистралата по 60 ст., 1лв., 1.50лв...
Активен
tsetsko
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: Май 26, 2009, 14:30:12 »

Ето снимките от мен. Много са и не са подред, но...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=381214
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: София - Скопие - Охрид - София (22.05 - 23.05.2009)

Online Store
Ariete Riding Crows Top
Ariete Riding Crows Top

Цена: 100.0лв.

Чорапи Gaerne
Чорапи Gaerne

Цена: 28.0лв.

Gaerne GP1
Gaerne GP1

Цена: 600.0лв.

Airoh City One
Airoh City One

Цена: 240.0лв.

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.158 секунди с 21 запитвания.