Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За медицинско свиделтество при придобиване на категория
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За медицинско свиделтество при придобиване на категория  (Прочетена 6295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Plague
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 929 RR
Публикации: 154

Ел. поща
« -: Ноември 10, 2009, 19:37:17 »

Интересува ме каква е давностт-а на медицинското свидетелство за придобиване на категория за правоъправление на мпс?
И другия въпрос:
Има ли значение дали свидетелството ти е извадено при личния лекар или си обикалял кабинетите в поликлиниката ? Дочух нещо от сорта на : Ако ти е от личния лекар валиднистта не ти се удължава ами си продължава тази на действащото свидетелство ( в случая за Б категория) а пък ако е от отделните кабинети срока се подновява наново..
Как стои въпроса като цяло с тези медицински свидетелства ?
мерси предварително .. ако в някоя тема е разискван този въпрос моля да ме извините и да истриете темата ( ако може и линк към другата тема ще съм благодарен )
Активен
buffalo
Томислав Трайков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 952

« Отговор #1 -: Ноември 10, 2009, 20:11:26 »

Давността е 1 година и във всички случай ти го издава личния лекар  Very Happy.
Активен
loupi
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 650 Tengai, Минск
Публикации: 15

Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2009, 21:02:51 »

Ако ти е от личния лекар валиднистта не ти се удължава ами си продължава тази на действащото свидетелство ( в случая за Б категория)
В е в случай че си без ново медицинско
Активен
loupi
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 650 Tengai, Минск
Публикации: 15

Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2009, 21:05:11 »

Давността е едно време беше 6 месеца, май и сега е толкова.
Активен
miroslavwwf
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: r
Публикации: 33

Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2009, 21:29:28 »

Аз мойто медицинско си го извадих от частна болница и струваше 5 лв и стана точно за 2 мин. (преди 1 месец) Инструктора ми каза там да отида Smile Става въпрос за подновяване на книжката с нова категория "А" Мисля, че медицинското се казва "малко" медицинско.
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900i
Публикации: 1487

« Отговор #5 -: Ноември 10, 2009, 21:35:34 »

Давността май е 6 месеца на медицинското. Пише го на самата бланка.
За категория "А" ти трябва личен и очен лекар само.

В е в случай че си без ново медицинско

Без ново медицинско няма как да му се издаде нова категория. Смяната на категория означава и смяна на книжката като цяло.
Активен
SHARP
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 1000 F
Публикации: 204

www.cherrystyle.bg

« Отговор #6 -: Ноември 10, 2009, 22:08:55 »

Медицинското важи шест месеца .Но по важното , внимавайте с бланката на нея трябва да пише че е за МПС .
Активен
Stupid_boy
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4622

« Отговор #7 -: Ноември 10, 2009, 22:17:38 »

винаги ми е било странно как хора с претенции пишат глупости!
медицинското важеше за 6 месеца, сега ако нещо променили, нямам идея. няма значение от кой е издавано! всъщност, има: в него би трябвало да се подпишат и да си сложат печатите определни специалисти, а не личния лекар, сестрата и тези от съседния кабинет. това, че документа масово се издава така, не означава че това е правилния и законов начин! корупция, какво да се прави. много ми е интересно как сестрата се подписва вместо очен лекар, като вписва конкретни дани за зрението на човека, които пък на специалист му отнемат поне половин час да установи? например аз по медицинско съм без проблеми в зрението, макар че според очните изследвания имам 0.75х1.25 + астигматизъм и още някакви отклонения по очните дъна.
Активен
buffalo
Томислав Трайков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 952

« Отговор #8 -: Ноември 10, 2009, 22:23:42 »

Незнам,но аз когато подавах документи за книжка,медицинското ми беше на 10 месеца и в КАТ ми го взеха без проблем,като преди да го дам изрично попитах жената на гишето,важи ли защото е на повече от 6 месеца,отговора и беше "Да давността му е 1 година"  Smile.
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Ноември 10, 2009, 22:30:42 »

Стюпид, медицинското се издава от личния лекар. За любител шофьор ти трябва само преглед от очен лекар. Личния ти дава направление, преглеждаш се при очния, накрая личния ти го заверява. Кой говори за сестри тука и къде видя глупости?  Surprised
Активен
Stupid_boy
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4622

« Отговор #10 -: Ноември 10, 2009, 22:43:08 »

съвсем по спомени, при придобиване на нова категория ( какъвто е въпроса ), медицинското за А трябва да е поне 15 дни по-старо от деня на изпита и не по-старо от 6 месеца от този ден или от деня на успешния изпит, не помня. май беше отговорност на инструктора да следи за тези срокове. после, ако искаш, може да си вземеш книжката и по-късно, но пак имаше някакъв срок.при смяна на документ с изтекъл срок на валидност няма защо да вадиш медицинско, пък да го носиш в кат след 5 години, нали.
срока на медицинско за работа в хранителната промишленост май също беше 6 месеца, като се презаверяваше на всяка година, естествено по същата схема. медицинско за Ц категория се презаверява на всеки 6 месеца, ако и там не са променили нещо. настоящия ми работодател също ми поиска медицинско, ама не по-старо от 3 месеца, за да ме назначи на работа ( 'боравене с класифицирана информация', бла бла! ).

стефф, знам за какво говориме и двамата. казвам ти че в тапията трябва да има данни и/или мнение от обективен преглед от специалис, който се подписва и слага печата си. вярно че накрая личния лекар го заверява, но това не означава че мога да му се обадя по телефона, да му кажа че довечера ще ми трябва незнам какво си и като мина довечера то да е готово. е за това говоря, ти ако си минаваш редовно през прегледите, ок. мисля че 7 печата трябваха за А категория, все от различни лекари...
за глупостите нямах предвид теб, защото до момента на написаното от мен май ти беше най-близо до истината. после колегата SHARP написа неговото мнение, което не влиза в 'странните ми неща'. между другото, единствено той е подчертал за какво трябва да се внимава, че иначе пак на прегледи и пак срокове. не че няма как да се издаде и със стар срок де.
може обаче и да съм в грешка, за пореден път казвам, карам по спомени.
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Ноември 10, 2009, 23:06:03 »

...вярно че накрая личния лекар го заверява, но това не означава че мога да му се обадя по телефона, да му кажа че довечера ще ми трябва незнам какво си и като мина довечера то да е готово.

Mad 100 % съгласен!

...за глупостите нямах предвид теб, защото до момента на написаното от мен май ти беше най-близо до истината.

За да не съм голословен, точно преди да напиша последния си пост говорих за всеки случай и с майка ми - медицински работник е...  Very Happy

стефф, знам за какво говориме и двамата...

Mad
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1639

« Отговор #12 -: Ноември 11, 2009, 00:19:07 »

1 година важи медицинското.Ако не вярваш питай лекаря бре.
Активен
Plague
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2009, 19:51:56 »

Мерси на всички Smile
аз мислях че е 1 месец само и се бях засилил да си изкаржам ново..
А иначе май има някакви промени и сега личния лекат го издава това медицинско защото преди съм си го вадил по други начини от всеки кабинет но като питах ми казаха че вече не било така ...
Активен
Plague
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2009, 00:18:10 »

само за инфо:
както казаха някой колеги - медицинското има давност 1 година
и да подготвя колегите които са от софия - ходете рано сутрин ( към 7:30) ... ако отидете на обяд няма да свършите работа (аз отидох е 8 без 10 и преди мен имаше 25 човека които съм чакал да се източат около час а преди това се пробвах към 12 на обяд и преди мен имаще 100 номера...)
трябва ви бланка която е същата като за нова лична карта така че можете да я вземете и от паспортното ( в кат е 50 стотинки) актуална снимка медицинско и копие и оригинал от диплома (за основно средно или някакво образование ) и разбира се документа удостоверяващ факта че сте положили и издържали изпит за категорята.
п.с. предполагам че 99% от хората ги знаят тези неща но така и така е отворена темата реших да напиша - може да е полезно на някой.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За медицинско свиделтество при придобиване на категория

Online Store
Aster-X Double
Aster-X Double

Цена: 220.0лв.

Acerbis Scotch
Acerbis Scotch

Цена: 320.0лв.

Чорапи Gaerne
Чорапи Gaerne

Цена: 28.0лв.

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 20 запитвания.