Димитър Калпаков избухна с втора победа в румънския Moto RC шампионат

10 Юни 2019

Трима българи взеха участие в 3-тия кръг на румънския Moto RC шампионат през изминалия уикенд. Това са Димитър Калпаков (Yamaha) в клас Cursa 600, Русин Златков в клас Stock 1000 и Венцислав Василев в клас Cursa Rookie.

С втора победа в своя клас след дълго отсътвие от пистата се завърна Димитър Калпаков, когото познаваме от родния пистов шампионат.

На квалификациите дадох 1-во време. На старта в първия завой влязох 2-ри, до края на обиколката станах 1-ви и така до края на състезанието. Това момче, което завърши на 2-ро място, през цялото състезание ми вървеше на задната гума, чак накрая му направих разлика и финиширах 1-ви” – бяха думите на Димитър Калпаков специално пред Moto-zone.bg.

Със сребро от северната ни съседка си тръгна друг българин –Венцислав Василев (Suzuki), който завърши на второто място в клас Cursa Rookie с 10.074 секунди разлика.

След изключително успешно представяне в състезателния уикенд с подиум от Румъния се завърна Русин Златков, който пресече финалната линия със само 5.456 секунди разлика от румънския победител.

«Имахме проблеми с настройките на мотора и намерихме решение за това чак в неделния ден на warm-up-a. На състезанието се чувствах доста добре и стартирах безкромпромисно. Влязох трети в първия завой, като през цялото време ме притискаше румънеца Мистоди. Все пак успях да удържа позицията до финалната обиколка.“ – каза Русин Златков за Moto-zone.bg.