Уникален Михаил Флоров в топ 5 на клас Open SSP600 в Испанския CIV шампионат

27 Юни 2019

Едва 18-годишният български талант Михаил Флоров (SP57 Racing Team, Yamaha) завърши на 6-та позиция в клас Open SSP600 в 3-тия кръг на Испанския CIV шампионат през изминалия уикенд, което му беше достатъчно да се придвижи място напред в генералното класиране. В момента състезателят с №91 се е настанил удобно в топ 5 на сериите с актив от 30 точки и с реален шанс за финиш в топ 3 в края на сезона. Флоров се намира на 1 точка след 4-тия и на 7 след първия в шампионата.

Какво се случи на пистата в Навара, Испания, на която българинът кара за пръв път, научете от него тук:

65292763 534970160370649 4325672128868253696 n

“Уикендът започна много добре още от втората свободна тренировка. Стартирахме в правилната посока. Квалификациите се развиха много добре - на решетката бях 7ми, на 2 секунди от първото място.

Стартирах състезанието добре още на първата обиколка бях 6-ти. На 3-тата обиколка две момчета паднаха много лошо пред мен и за малко не бях един от замесените. Станах четвърти, като в 6-тата обиколка ме изпревариха след това и втори състезател, но не можех да намеря темпо, за да карам с тях, но съм доволен. Гледам напред към следващото състезание, което е през юли на Албасете.

Искам да благодаря на баща ми, че беше до мен през целия уикенд, на отбора за уникалната работа и на спонсорите Grain Expo trading и Tessa Eco” – каза Михаил Флопов специално за Moto-Zone.bg

Добавете коментар към статията

Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“ също приемате и общите условия на уебсайта. Моля, прочетете и нашата политика за поверителсност и защита на личните данни, приемайки тези условия Вие се съгласявате с обработката на вашите лични данни съгласно законодателството (Общия регламент за защита на данните) и описва какво правим с вашите лични данни, съгласно правното основание, на което го правим, и да предоставим повече информация относно вашите права.
Правила и условия | Политика за лични данни