Михаил Флоров на 6-то място в клас Open 600 на Испанския CIV шампионат
Избрана

10 Август 2019

В лятната пауза на състезанията по мотоциклетизъм на писта у нас, надникваме във временното класиране на клас Open 600 на испанския CIV шампионат. След последния четвърти кръг, който се проведе на 21 юли в Албасете, българската надежда в стартовия списък тук Михаил Флоров (SP57 Racing Team, Yamaha) се намира на 6-тата позиция с актив от 30 точки.

Квалификациите бяха добри. Знаех от самото начало, че няма да мога да разчитам на втората, тъй като беше в три часа и знаех, че температурите ще са много високи. Така и стана всички бяхме по-бавни с 0.3 секунди, но все пак заех добра позиция – 5-та.

В състезанието не направих добър старт. Изпаднах до 15 позиция, но до втората обиколка се върнах на 6-то място. В края на същата тази втора обиколка обаче спирачката ми отказа. Аз съм добр,е за щастие се случи в бавен завой и овладях мотора. Лошото е, че това се случва за втори път след Картагена (когато спирачката ми отказа в квалификацията)

Разочарован съм много, че така се стекоха обстоятелствата... Това беше най добрата ми възможност за класиране в топ 3, но ще чакам този момент след лятната “почивка”.

В момента текат летни тренировки, с които ще се подготвям за втората част от сезона заедно с моя треньор Димостенис в Гърция.”

Испанският CIV шампионат продължава на 31.08-01.09.2019 година на Motorland Aragon, като до края остават 3 кръга Точно тогава се подновява и сезонът в BMU European Road Racing Championship.