Петър Петров за MXGP на Русия: „Състезанието мина добре, гледаме към Латвия!”

10 Юни 2019

Българската надежда в Световния шампионат по моткрос Петър Петров (North Europe Racing, KTM) завърши 19-ти в крайното класиране на клас MXGP в Гран при на Русия и спечели още 4 точки.

Петров стартира 23-ти в първия манш и се придвижи до 20-та позиция, а във втория от 20-та стана 18-ти.          

“Състезанието мина горе долу добре. Много лошо стартирах и двата манша. Честно казано целия уикенд нямах скорост, но като цяло съм доволен, прибирам се жив и здрав от Русия и другата седмица ще се опитаме да е по-добре в Латвия. Трасето ми харесва и смятам, че имам големи шансове за по-предни позиции. Ще дам всичко от себе си, за да постигна по-добър резултат.” – каза Петър Петров за Moto-zone.bg след финала.

С пълен актив от 50 т. победата в Гран при на Русия отново отиде при Тим Гайзер (Honda), а подиумът със съответно 44 и 36 точки допълниха Арнауд Тонъс (Yamaha) и Джереми Сюър (Yamaha).

В клас МХ2 златото с два спечелени манша и 50 т. Грабна Хорхе Прадо (KTM), а топ 3 оформиха Томас Олсен (Husqvarna) и Яго Геертс (Yamaha).

Следващият 9-ти кръг на Световния шампионат по мотокрос ще се проведе този уикенд в Латвия.  

Добавете коментар към статията

Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“ също приемате и общите условия на уебсайта. Моля, прочетете и нашата политика за поверителсност и защита на личните данни, приемайки тези условия Вие се съгласявате с обработката на вашите лични данни съгласно законодателството (Общия регламент за защита на данните) и описва какво правим с вашите лични данни, съгласно правното основание, на което го правим, и да предоставим повече информация относно вашите права.
Правила и условия | Политика за лични данни