Отвъд океана: Марвин Маскин пропуска целия Суперкрос сезон

09 Декември 2019

Както вече знаете, в рубриката ни „Отвъд океана“ в Moto-Zone.bg ще проследим отблизо целия AMA Supercross шампионат 2020. За съжаление тазгодишното издание на сериите ще пропусне една от водещите фигури в стартовия списък на „Про“ класа – Марвин Маскин.

През изминалата седмица от заводския отбор на КТМ (Red Bull KTM) обявиха, че Маскин пропуска целия сезон заради контузия на коляното, която получил по време на един от скорошните тестове. 29-годишният състезател се е върнал във Франция, където е претърпял успешна операция и е започнал възстановителната си терапия.

74607469 567536610484364 8898064750794727025 n

Изключително съм разочарован, но ще трябва да потвърдя тези лоши новини. Бях много щастлив, че се бях върнал отново на мотора, след контузията, която претърпях в края на мотокрос сезона. За съжаление ударих много лошо лявото си коляно при презимяване при един скок по време на тест на КТМ. Консултирах се с няколко лекари, които установиха, че определено се нуждая от операция. Това са ужасни новини и за самия мен, защото наистина исках да взема участие в АМА Суперкрос шампионата. Все пак ще се съсредоточа върху пълното си възстановяване и ще се върна на трасето, когато отново съм готов да побеждавам.“ – каза Марвин Маскин.

Moto-Zone.bg припомня, че Марвин Маскин получи контузия на коляното през ноември 2018-та, след която се върна на трасето още в първия ден след Коледа. Той не беше сигурен дали ще участва в първия старт на AMA Supercross 2019 в Anaheim, но все пак застана на стартовата бариера и завърши 7-ми надпреварата. В крайното класиране за сезон 2019 Маскин беше 3-ти, като се отчете с 2 победи в главните надпревари, съответно на Индианаполис и Сеатъл. В последните три сезона на АМА Supercross Маскин завършва 3-ти през 2017-та, 2-ри през 2018 и 3-ти през 2019 в 450SX класа.

Добавете коментар към статията

Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“ също приемате и общите условия на уебсайта. Моля, прочетете и нашата политика за поверителсност и защита на личните данни, приемайки тези условия Вие се съгласявате с обработката на вашите лични данни съгласно законодателството (Общия регламент за защита на данните) и описва какво правим с вашите лични данни, съгласно правното основание, на което го правим, и да предоставим повече информация относно вашите права.
Правила и условия | Политика за лични данни