Българите с победи в четири класа във втория кръг от BMU European Road Racing Championship в Румъния
Избрана

16 Август 2020

На 15 август българските състезатели по мотоциклетизъм на писта извоюваха победи в 4 от класовете във втория кръг от BMU European Road Racing Championship 2020. Надпреварата се проведе на Motor Park Romania, а стартовият списък за всички класове включваше общо 20 родни състезатели по информация от сайта на Българската федерация по мотоциклетизъм. Българските момчета и момичета оглавиха класиранията в следните класове: SP125 с победа на Жулиета Ленкова – Апостолова (МСК Плевен, Aprilia), в клас F600 с победа на Васил Кичуков (АИТ Рейсинг Тийм), в клас SSP – с победа на Милен Георгиев (SB Moto Racing Team) и в клас SBK – с победа на Димитър Митов (МК Боляри, BMW).

В клас SP125 без изненада с първо място се отличи състезателката на МСК Плевен Жулиета Ленкова – Апостолова, а подиумът допълниха съотборникът й Пламен Христов (+42.833) и Джордж Лупу от Румъния, който изостана с близо 2 обиколки от победителката.

В клас F600 на най-високата стълбичка на подиума се качи Васил Кичуков (АИТ Рейсинг Тийм), а на второто място с 1.082 секунди пасив се класира Павел Драганов (МСК Екстра Форс Рейсинг). Топ 3 оформи румънецът Юлиан Неага, който изостана с 23.080 секунди от победителя.

Ivaylo Tzvetkov

В клас F1000 първи стана Никола Балас (Румъния). След чудесно каране среброто тук си заслужи Михаил Атанасов (The Devlis MC, +2.593 секунди). Бронзът отиде при Юлиян Пюле, който завърши трети с 10.950 секунди разлика.

В клас SSP с победа се поздрави Милен Георгиев (SB Moto  Racing Team), който финишира състезанието с аванс от 1.525 секунди от Пламен Петров (ПСК Хела Мотор Спорт). Трети се нареди Йонел Паскота от Румъния (+39.140 сек).

SSP 2

Румънският пилот Влад Неага е повел на старта в клас SBK, научи Moto-Zone.bg от свои източници. След няколко добри обиколки обаче състезателят на северната ни съседка падна, което даде възможност на Митов да поведе групата от 12 пилоти. Пилотът на МК Боляри не направи грешка до края и спечели първата си победа за сезона с аванс от 10.867 секунди от друг българин – Иван Грозев – Доксата (ПСК Хела Мотор Спорт). Подиумът допълни Адриан Рус от Румъния. Технически проблеми с мотоциклета възпрепятстваха фаворитът в този клас Мартин Чой (EKO BMW MC77 Racing Team) да даде най-доброто от себе си и той финишира на 6-тата позиция.

SBK 1

Пълни резултати от вчерашния втори кръг на BMU European Road Racing Championship може да видите под новината. Силният двоен мотоциклетен уикенд на Motor Park Romania продължава и днес с третия кръг от BMU European Road Racing Championship. Първият старт днес е от 12:15 часа. Очаквайте подробности по-късно в Moto-Zone.bg.