Нови четири победи и рекорд за българите в BMU European Road Racing Championship 2020 в Румъния
Избрана

16 Август 2020

С четири победи и рекорд завършиха българските състезатели по мотоциклетизъм на писта третия кръг от BMU European Road Racing Championship 2020. Надпреварата се проведе днес на Motor Park Romania, а стартовият списък включваше 20 заявки на родни пилоти по информация на Българската федерация по мотоциклетизъм.

Безспорно новината на уикенда е новият рекорд в клас SSP, който състезателят на SB Moto Racing Team Милен Георгиев подобри два пъти за два последователни дни. Вчера софиянецът регистрира най-добро време за обиколка от 1:41.889 минути, подобрявайки предишния рекорд на друг българин – Пламен Петров от 1:42 минути. Днес Георгиев продължи с рекордите и записа най-добра обиколка за 1:41.424 минути, триумфирайки с лесна победа в северната ни съседка.

От началото поведох аз, като до края на състезанието бяхме гума до гума с Пламен. Беше страхотно състезание, но не сме си разменяли позициите. И страхотното за мен е че вече рекорда на пистата за 600 е мой” –  каза специално за Moto-Zone.bg Милен Георгиев.

Среброто със 24.394 секунди разлика грабна Пламен Петров, а топ 3 оформи румънецът Йонел Паскота (+49.815 секунди).

В най-малкия клас SP125 с двойна победа за уикенда се поздрави плевенчанката Жулиета Ленкова – Апостолова (Aprilia), следвана от съотборника си Пламен Христов (Aprilia) - +29.769 секунди. Подиумът и днес в тази категория допълни румънецът Джордж Лупу с близо 2 обиколки изоставане.

Васил Кичуков (АИТ Рейсинг Тийм, Honda) взе старта в надпреварата на клас F600, следван от Павел Драганов. Във втората обиколка обаче Драганов атакува и го изпревари, завършвайки първи със 7.051 секунди аванс. Подиумът допълни Адриан Теодореску от Румъния със 19.828 секунди разлика.

Напълно идентичен на вчерашния ден е подиумът в клас F1000. Първи отново стана Никола Балас от Румъния, следван от Михаил Атанасов (The Devils MC, +6.639 секунди) и Юлиян Пауле (Румъния) – с 15.341 секунди разлика от първия.

След тежкия вчерашен ден наситен с технически проблеми, фаворитът в очакваното с най-голям интерес състезание за деня – това в клас SBK Мартин Чой (BMW) показа върховата си форма днес. Влад Неага поведе след първия завой. В хода на надпреварата обаче състезателят на EKO BMW MC77 Racing Team го изпревари и финишира като победител, оставяйки на второто място и 21.712 секунди друг българин – Иван Грозев-Доксата (ПСК Хела Мотор Спорт). Топ 3 оформи Неага с 22.031 секунди разлика. Победителят от вчера Димитър Митов – Гришата (МК Боляри) завърши четвърти.

Пълно класиране от днешния трети кръг на BMU European Road Racing Championship 2020 може да намерите под статията.